Top 3 polecane międzynarodowe certyfikacje testerskie w 2021 roku!

Cześć!

Testowanie oprogramowania służy do zrozumienia i oceny prawidłowego działania aplikacji. Zawodowi testerzy oprogramowania podczas rozwijania swoich umiejętności wraz z nabywaniem doświadczenia często certyfikują się i specjalizują w pewnych dziedzinach „gałęziach” inżynierii oprogramowania.

Certyfikaty z zakresu testowania oprogramowania to rodzaje egzaminów, które mogą znacznie wyróżnić zawodowo certyfikowaną osobę. Certyfikat ma również za zadanie potwierdzenie kompetencji w zakresie testowania oprogramowania.

Karierę można rozwijać, przechodząc stopniowo kolejne poziomy w inżynierii oprogramowania, tak aby finalnie stać się ekspertem w tej dziedzinie.

Poniżej zestawiłem najważniejsze certyfikaty z zakresu testowania oprogramowania, do których możesz przystąpić w 2021 r.

1. ISTQB (International Software Testing Qualifications Board)

ISTQB to jeden z wiodących certyfikatów testowania oprogramowania w świecie IT, który ma globalny charakter. Z siedzibą w Belgii, posiada centra egzaminacyjne na całym świecie. Jest postrzegany jako jeden z najbardziej wartościowych certyfikatów do zdobycia. W wielu firmach jest to pozycja wymagana do podjęcia pracy w zawodzie związanym z testowaniem/jakością oprogramowania. W ramach ISTQB istnieje kilka poziomów certyfikacji, od poziomu początkującego poprzez poziom zaawansowany aż do poziomu eksperta.

Dodatkowe wymagania odnośnie tego certyfikatu to określony program oraz standardy, które należy spełnić przed przystąpieniem do egzaminu.

2. CAST (Certified Associate in Software Testing)

Ten certyfikat jest wydawany przez Quality Assurance Institute w USA. Do udziału w tym kursie można zakwalifikować się tylko wtedy, gdy masz trzy lub czteroletnie doświadczenie w dziedzinie informatyki lub jeśli ukończyłeś uniwersystet i posiadasz roczne doświadczenie w zawodzie testera oprogramowania.

3. CSTE (Certified Software Testing Engineer)

Również ten certyfikat jest prowadzony przez Quality Assurance Institute w USA. Jest to poziom średniozaawansowany w certyfikacji dla testerów oprogramowania. Do przystąpienia kwalifikują się osoby z minimum pięcioletnim doświadczeniem w tej dziedzinie.

Organizacja dostarcza zarejestrowanym studentom uporządkowanego materiału wysokiej jakości w celu przygotowania się do egzaminu.

Po ukończeniu certyfikacji na poziomie początkującym i średniozaawansowanym można przejść do poziomu eksperta (wraz z nabyciem doświadczenia zawodowego), aby doskonalić się i dowiedzieć więcej o zaawansowanym testowaniu oprogramowania.

Powyżej wymieniłem 3 najlepsze certyfikaty z testowania oprogramowania dostępne w 2021 r. – które możesz rozważyć, w celu rozwinięcia swojej kariery! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.