Umiejętności testowania API: musisz je osiągnąć!

Cześć!

Ten post jest wprowadzeniem do interfejsów API, testowania API i ich znaczenia w świecie testów. Postaram się wyjaśnić Ci najprościej jak się da, dlaczego testy API są tak istotną inwestycją czasową w Twoim projekcie!

Systemy informatyczne stają się coraz bardziej rozproszone, a aplikacje i urządzenia są coraz bardziej ze sobą połączone, wykorzystanie interfejsów API odnotowuje wzrost popularności w ciągu ostatnich kilku lat. 

Tradycyjne (lub inaczej staromodne) systemy komputerowe miały charakter monolityczny, zostały zastąpione i obecnie często składają się one z komponentów wielokrotnego użytku, które komunikują się i wymieniają informacje między sobą za pośrednictwem różnych interfejsów API.

Interfejsy API stają się również coraz bardziej powszechne, co powoduje że właściwe testowanie tych interfejsów stało się sporym problemem zarówno dla dostawców API, jak i użytkowników. Jako dostawca nie chcesz być powiązany z interfejsem API o niskiej jakości. Jako użytkownik nie chciałbyś, aby Twój system oprogramowania lub Twoja firma polegały na wadliwym interfejsie API. Żeby właściwie ocenić, czy dane wyjściowe podane przez API są poprawne, tester musiałby wiedzieć przynajmniej coś o wewnętrznym działaniu API (tj. Przeprowadzić testy białoskrzynkowe zamiast tradycyjnych testów czarnoskrzynkowych). Może to sprawić, że testowanie API będzie się wydawać „trudne”.

Testowanie API jest ostatnio jeszcze ważniejsze, ponieważ w obecnej fali warstwowych systemów informacyjnych reguły biznesowe i logika biznesowa są często kodowane i egzekwowane w warstwie API (a nie na przykład w interfejsie użytkownika lub warstwie bazy danych).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.